en iyi e-ticaret yazılımı hangisi, hangi e-ticaret yazılımını tercih etmeliyim? full rehber

En iyi e-ticaret yazılımı hangisi, hangi e-ticaret yazılımını tercih
etmeliyim? full rehber

en iyi e-ticaret yazılımları
en iyi e-ticaret yazılımı hangisi

E-ticaret, fiziksel bir mağaza açmadan internet üzerinden alım satım yapılmasına verilen isimdir. E-ticaret yapmak isteyen firma veya kişiler müşterilere güvenli bir alışveriş deneyimi sunmaları gerekmektedir. Kısacası web siteniz sanal mazanız olacaktır. Bu sanal mağazayı ne kadar iyi sunarsanız daha fazla kişiye ulaşmanız mümkündür.
E-ticaret web sitesine sahip olmak için de bir e-ticaret yazılımına ihtiyaç duyarsınız.
Kullanabileceğiniz çok sayıda e-ticaret yazılımı bulunmakta olup gün geçtikçe yeni e-ticaret yazılımları sunulmaktadır. Sizler için en iyi e-ticaret yazılımlarını bu rehberde tüm özelliklerini ele alarak listeledik.

E-ticaret yazılımı ne işe yarar?

E-ticaret yazılımı; internet üzerinden satış yapılan web sitelerin temelini oluşturan yazılımlardır. Ürün satmak, envanter oluşturmak, ödeme yapmak, üyelik işlemleri gibi bir çok işlemi oluşturabileceğiniz bir web sitesi kurmanızı sağlayan yazılımlardır.
Bu yazılımlardan birini tercih ederek sanal mağazanızı oluşturarak online satış yapmaya başlayabilirsiniz.

En iyi e-ticaret yazılımları hangileridir?

Bu listede genel özellikleriyle öne çıkan e-ticaret yazılımları ele alınarak değerlendirilmiştir. bu listeden ihtiyaçlarınızı karşılayan e-ticaret yazılımını kullanarak e-ticaret web sitenizi oluşturmaya başlayabilirsiniz.

WordPress

WooCommerce

Wordpress altyapısını kullanarak bir çok alanda web siteleri oluşturabilirsiniz. e-ticaret sitelerinide farklı eklentiler kullanarak rahatlıkla ve daha az maliyet harcayarak oluşturabilirsiniz.
WooCommerce
Eklentisi ile ücretsiz olarak e-ticaret sitelerinizi kurabilirsiniz. daha az teknik ve kod bilgisi ile wordpress tabanlı web sitelerinizi oluşturmak için
wordpress
web sitesinden wordpress’i edinerek başlangıç yapabilirsiniz.

Shopify

Dünyada en çok bilinen ve kullanılan e-ticaret yazılımlarından biriside shopify yazılımıdır. Yazılım ve programlama bilginiz olmasa bile kolaylıkla shopify yazılımını kullanarak online satış sitenizi açabilirsiniz. Shopify bulut tabanlı bir servis olduğu için bütün cihazlardan kolaylıkla ulaşılabilmektesiniz.
Kullanıcılarına ödeme, nakliye, pazarlama ve web site tasarımı gibi birçok hizmeti sunar. Shopify, yerli firmalara göre daha pahalı bir seçenek olsa da anında e-ticarete başlayabilme imkanı sunar. Özellikle yurtdışına satış hedefliyorsanız Shopify sizin için en doğru tercih olabilir.

İdeasoft

12.000’den fazla e-ticaret mağazasının kullandığı İdeasoft yazılımı yerli olarak eticaret alanındaki en büyük şirketlerden birtanesidir.
Alan adı, hosting, e-mail, güvenlik, yedekleme, web tasarım, ödeme altyapıları ve diğer tüm yazılım özelliklerini e-ticaret paketleri kapsamında tüm müşterilerine hazır olarak sunmaktadırlar.
Hızlıca e-ticaret mağazasını açmak ve Türkiye içindeki müşterilere hizmet vermek isteyenler için en ideal seçeneklerden biri olarak karşımıza çıkıyor.

WooCommerce

WooCommerce, WordPress üzerinde kullanabileceğiniz bir açık kaynak kodlu ücretsiz bir e-ticaret yazılımıdır. Kullanım ve kurulum ücreti bulunmayan WooCommerce açık kaynaklı bir sistem olduğundan sitenizde kolaylıkla değişiklik yapabilirsiniz.
Ayrıca WooCommerce’in kullanıcılarına sunduğu birçok eklenti ile web sitenizi geliştirebilme imkanınız vardır. Ancak WooCommerce kullanmayı düşünüyorsanız güvenlik sertifikaları, domain ve hosting gibi teknik özelliklerini kendiniz edinmeniz gerektiğini söylemiş olalım.
Yani e-ticaret yazılımı olarak Woocommerce kullanmak için teknik açıdan daha bilgili olmanız gerekecektir.
Aynı zamanda kolayca wordpress’e entegre edilerek e-ticaret web sitenizi kurabilir ve müşterilerinize ürünlerinizi ulaştırabilirsiniz.

Opencart

open cart
birçok açık kaynak yazılımına göre daha basit ve daha hızlı bir şekilde kurulumu yapılabilen bir e-ticaret yazılımıdır.
Kolay bir kurulumu olan Opencart ile e-ticaret web sitenizi kolayca istediğiniz gibi tasarlayabilirsiniz. E-ticaret şirketinizi başlatmak ve geliştirmek için kullanabileceğiniz 10.000’den fazla tema, hizmet entegrasyonları, ödeme sağlayıcıları, pazarlama, nakliye, muhasebe, satış ve dil paketlerini Opencart üzerinden bulma imkanına sahipsiniz.
Ayrıca Opencart yazılımı ile bir web sitesi oluşturduğunuzda birçok ödeme yöntemi için kolayca entegrasyon yapmanız da mümkün hale geliyor.

T-soft

t-soft
e-ticaret sitesi hazırlamak isteyen kişilerin kullanabileceği yerli altyapılı bir e-ticaret yazılımıdır. Birçok büyük firma ile de çalışan T-Soft, 15 gün boyunca hiçbir şart olmadan sundukları hizmeti denemenizi sağlıyor. Bu süreç sonunda size uygun paketlerden birini seçebilirsiniz.

idaal bir e-ticaret yazılımında hangi özellikler olmalıdır

Bir e-ticaret sitesi kurmak istiyorsunuz ve e-ticaret yazılımına ihtiyacınız mı var? ancak e-ticaret sitelerinin belirgin özellikleri bulunmalıdır. aşağıda göreceğiniz listeyi inceleyerek kendinize uygun e-ticaret yazılımını seçebilirsiniz.

  • Birden fazla ödeme sistemini desteklemesi.
  • SEO desteğinin olması.
  • Mobil uyumlu olması.
  • Basit ve düzgün bir temaya sahip olması.
  • Güçlü bir altyapıya sahip olması.
  • Güvenli olması.
  • Geliştirilmeye açık olması.
  • Yapmak istediğiniz işe özel olması.
  • İsteklerinize en iyi çözümü sunması
  • Teknik destek sunması gerekmektedir.

Yukarıdaki özelliklere sahip e-ticaret yazılımınızı bulduysanız bundan sonraki süreçte artık web sitenizi kurup ürünlerinizi yönetebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.