hakkımızda

Tüm blog takipçilerime merhaba!
Bu sayfada, bloğumun kuruluş amacı ve kendi hakkımda kapsamlı bir yazı hazırladım. beni yakından tanıyabilmeniz için bu sayfayı incelemeyi unutmayın.
bloğumun kuruluş amacı
Ben 2015 yılından beri wordpress ile çok sayıda blog kurup yönettim. Genelde kurduğum bloglar yazılım üzerine olan bloglardı, ancak bu sefer daha farklı bir blog kurup içerik üretmeye karar verdim.
Bu bloğu kurmamdaki maksat birden fazla konuda bilgi vermektir. başlıkta da gördüğünüz gibi”bir zaman değil her zaman bilgi” sloganı ile bu yola çıktım.
Çeşitli konularda bilgi bulabileceğiniz bir bligi bloğu kurmayı amaçlamaktayım, bu sebeptende sizlerinde destekleri ile büyük bir bilgi blog platformu olmayı hedefliyorum.
Bu blog, bir çok alanda bilgiyi barındırmakta olup bir çok kesime hitap etmeyi hedeflemektedir. bu yüzdende yazılan yazılar sade ve her kesimden insanın okuyabileceği şekilde hazırlanmakta ve sizlerin beğenisine sunulmaktadır.
Ben kimim
Ben! Sadık Özdoğan yaklaşık 12 yıldır web site halinde uğraşmaktayım. pek kimse beni bilmez tanımaz, çünkü ben kendi yağında kavrulan, kendi kendini yetiştiren bir kimseyim.
2015 yılından beri wordpress ile oldukça haşır neşir olan bir hale geldim. daha öncesinde wordpress’i biliyordum ancak bu kadar hakim değildim, ancak sonradan wordpress dünyasına adım atınca wordpress’i sevmeye ve anlamaya başladım.
Hem kendim için, hemde çevremdeki insanların web sitelerini wordpress’ile yapmaktayım. bir çok insana wordpress kullanmalarını tavsiye ettim ve etmeyede devam edeceğim.
Web dünyasında wordpress’den başka cms yazılımlarıda olmasına karşın ben tıpkı bir çocuğa bağlanır gibi wordpress’e bağlanmış ve her durumda wordpress’i önde tutar oldum.
Web tasarıma yıllarca kendim çalıştım. bir takım kurslar alsamda bu kurslar web tasarım konusunda bana sadece temel bilgi kazandırdı, ilerleyebilmem için kendi başıma bir şeyler yapmam gerekiyordu ve ben de gücüm yettiğince kendimi geliştirmeye gayret ediyorum.
Web tasarım ile uğraşmak isteyenlere küçük bir tavsiye vermek isterim:
Eğer ki web tasarım yapacaksanız merakınız var ise yazılıma mutlaka çok çalışmalısınız, çok okumalısınız.
Benim her zaman bir ilkem olmuştur. ben yazarak, öğreterek öğrenme taraftarı oldum, bu yüzden bilgileri olan insanlar bilgilerini paylaşmaktan kaçınmasınlar. inanın öğrettikçe öğrenir ve bilgilenirsiniz. insan yazarak eksik oldukları noktaları daha iyi anlıyor ve o yönlerini telafi etmek için çaba harcıyor. belkide bu yüzden ben blog kurmayı, yönetmeyi seviyorum.
Çok küçük yaşlarda bilgisayara ilgim ve alakam vardı, bilgisayar kursuna giderek bir şeyler öğreniyor ve öğrendiklerimi evde tatbik ediyordum. bir yerde karşıma bir html kod parçası çıktı ve o zaman yavaş yavaş web tasarımla olan alakam başlıyordu.
İlk zamanlarda herhangi bir kursa gitmediğimden bir ço konu bana yabancı geliyor ve kolay gördüğüm kodları öğreniyor, zor olanları ise anlayamadığım için bir kenara bırakıyordum. elbetteki böylesine bir eğitim tekniği oldukça kötü bir teknikti, bu yüzdende bir ayda öğreneceğim bir html’i öğrenmem epey bir zaman almıştı.
En önemlisi konu bütünlüğünden uzaklaşmış kopyala yapıştır yaparak bir şeyleri öğrendiğimi, yaptığımı zannediyordum. ancak kursa gittikten sonra hocam bana işin temelini öğretmiş ve işin inceliklerini göstermiş ve bundan sonraki öğrendiklerimi bu şekilde idrak ederek bu zamanıma kadar geldim.
Son olarak şunları söylemek isterim: blog yönetmek ve kurmak zor bir şey değildir. gözünüzde büyütmeyin. beni takipte kalın ve sizlere blog ve web site alanında gerekli bilgilerimi paylaşmaktan hiç bir şekilde kaçınmayacağımı söylemek isterim.
Unutmayalım, bilgi bir zaman değil her zaman bize lazım olacaktır. bilgi olmadan bir konu hakkında yorum dahi yapamazsınız. en ufak bilgi kırıntısı bile bizler için söz sahibi olmaya yeterli olacaktır.
Hep birlikte öğrenelim, öğrendiklerimizi çevremizdeki insanlara aktaralım ve bilgi dolu bir dünya kuralım.
Herkese bilgi dolu günler diliyorum.
Wordpress ile ilgili makalelersadikozdogan.com.tr

web sitemden takip ederek wordpress ile ilgili dilediğiniz bilgiyi öğrenebilirsiniz.
Web tasarıma meraklıysanız ve öğrenecek platform arıyorsanız

web tasarım

yazılarımı okuyarak web tasarıma adımlar atabilirsiniz.

iletişim

sayfamı kullanarak bana dilediğiniz soruları sorabilirsiniz.